Tolmacs_illusztracio

Egyetemi önkéntes jelentkezés – tolmácsokat keres a HÖOK

2022. március 08.

Az Ukrajnában zajló háborús események miatt bajba jutottak megsegítésére a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) felhívást tett közzé, melyben olyan hallgatókat keresnek, akik ukrán vagy orosz nyelvtudással rendelkeznek.

A Kormányzati Ügyfélvonal a 1818-as hívószámon általános menekültügyi tájékoztató vonalat hoz létre, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pedig telefonos tolmácsolási szolgáltatást indít el az egészségügyi dolgozók számára, mely feladatokra várják ukrán és/vagy orosz nyelvtudással rendelkező hallgatók jelentkezését.

Az alábbi linken elérhető űrlapon keresztül lehet jelentkezni, hogy segíteni tudjon a rászorulókon. A jelentkezést követően az NNK, illetve a Kormányzati Ügyfélvonal munkatársai veszik fel a jelentkezőkkel a kapcsolatot, és adnak további tájékoztatást a részletekkel (javadalmazás, munkavégzés beosztása, stb.) kapcsolatban.

A jelentkezéshez szükséges űrlap az alábbi linkre kattintva elérhető:

Fotó: Illusztráció