IMG_9886

Online térben hirdették ki a Kulturális Iroda által kiírt hallgatói művészeti pályázatok eredményét

2020. október 06.

Videóüzenetben ismerte el Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora az SZTE kreatív, tehetséges hallgatóit – a vírushelyzetre tekintettel online tartották meg az SZTE NKI Kulturális Iroda által kiírt művészeti pályázatok eredményhirdetését. A fotópályázatra érkezett munkákból nyílt tárlatot is az online térben tekinthetik meg az érdeklődők.

- Szeretném kifejezni nagyrabecsülésemet és tiszteletemet ezért a hatalmas kreativitásért: hogy ilyen súlyos időben is szárnyalni tudnak, drámaírással, versírással, fotóművészettel foglalkoznak – ismerte el prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora azon hallgatók munkáját, akik részt vettek az SZTE tavaszi művészeti pályázatain.

IMG_9868

- A pályázat díjait személyesen szerettük volna átadni, de az élet sajnos közbeszólt és nem tudtuk megtartani a díjátadót az ismert okok miatt – folytatta Prof. Dr. Rovó László videóüzenetét. Az SZTE rektora sajnálatát fejezte ki, hogy a vírus második hulláma az őszre tervezett díjátadót sem tette lehetővé. Bíztatta azonban a fotóművészet iránt érdeklődőket, hogy tekintsék meg online az SZTE Központi Épületében rendezett kiállítást, egyúttal megnyitotta a tárlatot.

IMG_9882

Tajti Gabriellától, az SZTE NKI Kulturális Iroda munkatársától megtudtuk: több száz hallgató küldött be pályaművet, amelyek közül a legjobbak a rektori oklevél mellett pénzjutalomban is részesültek.

- A járványhelyzet sajnos egy kicsit átírta a rendezvénynaptárunkat, így elmaradt az Egyetemi Tavasz és az Őszi Kulturális Fesztivál is. Azonban az Egyetemi Fotópályázat anyagából válogatott tárlat bárki számára elérhetővé vált az online térben – zárta szavait Tajti Gabriella.

IMG_9835-001

A zsűri tagjai: Dömötör Mihály fotóművész, Vadász Sándor fotóművész, valamint a Kulturális Iroda munkatársai voltak.

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektorának köszöntője és az eredményhirdetésről szóló videó itt megtekinthető:

A Fotópályázat eredményei:

Street Art-kategória:

• I. Csete Ákos Kristóf, TTIK Földtudományi Doktori Iskola
    • II. Dr. Tóth Noémi, ÁOK Multidiszciplináris Orvostudományi Doktori Iskola
    • II. Elekes Kristóf, GTK gazdaság-menedzsment
    • III. Bors Benedek, BTK kommunikáció- és médiatudomány

Kötetlen kategória:

• I. Nagy Gábor, BTK Történelemtudományi Doktori Iskola
    • II. Tóth Balázs, TTIK Földtudományi Doktori Iskola
    • III. Miklós Ádám Pál, BTK informatikus könyvtáros

Egyetemi Verspályázat