IMG_3909-001

Az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjához keres MENTOROKat a 2019/2020 tavaszi félévre

2020. január 10.

Ismét olyan volt SZTE-sek jelentkezését várja az Alma Mater Alumni Szervezet, akik önkéntesként szakmai tudásukkal szívesen hozzájárulnának ahhoz, hogy egyetemünk hallgatói minél felkészültebben álljanak a munkaerő-piaci kihívások elé.

Az alumni mentorálás személyes kapcsolat egy tapasztalt szakember és hallgató között. A mentor megosztja tudását és tapasztalatait a hasonló pályára készülő hallgatóval, hogy segítse annak szakmai előmenetelét.

Mentortoborzas_2019_20_tavasz

A program 2014 tavaszán egy TÁMOP projekt kapcsán indult azzal a céllal, hogy a munkaerőpiacon már elhelyezkedett SZTE-s alumnik szakmai tudását, tapasztalatait becsatornázza a jelenlegi oktatási rendszerbe, segítve ezzel, hogy a hallgatókban reális szakmai kép alakulhasson ki, illetve még az egyetemi évek alatt megismerkedhessenek olyan munkáltatói szempontokkal is, amelyek a végzés után segíthetik őket az elhelyezkedésben. Alumni mentorok önkéntes alapon végzik tevékenyéségüket.

A mentor és mentorált közti kapcsolat eltér a szakmai gyakorlat során megszokottól, itt a kapcsolattartás sokkal rugalmasabb. Nincs szükség napi szintű interakcióra - havi három találkozó javasolt - ezen felül a program sikerességének nem előfeltétele a személyes találkozó sem, hiszen online eszközök széles köre áll mind a mentor, mind pedig a mentorált rendelkezésére.

A mentoroknak lehetőségük van cég/gyárlátogatás szervezésére, vagy blogot vezethetnek a szakmai témákról, bemutathatják a cégen belüli szakmai, karrier lehetőségeket, valamint segítenek a kiválasztott hallgatókat érintő kérdésekben személyes vagy online tanácsadás formájában.

A tavaszi szemeszter menetrendje:

• Mentorok és mentorhelyek első körös hirdetése: február 3. – február 21.
  • Mentorok és mentorhelyek második körös hirdetése: február 21. – március 2.
  • Mentornyitó rendezvény: 2020. március első hete
  • Mentorprogram közös munka: március – április – május
  • Mentorprogram zárás: anyagok leadása, tanúsítványok kiosztása, értékelés: június 1. – június 30.

További információ és jelentkezés az iroda@sztealmamater.hu címen!