Első vidéki egyetemként a Szegedi Tudományegyetem csatlakozott a Demola nemzetközi innovációs hálózathoz az SZTE Virtus Vállalkozáskatalizátor program keretében. A Demola program célja egy fiatal, nyitott, multidiszciplináris közösség létrehozása, amely kreatív ötletekkel és módszerekkel dolgozik valós üzleti kihívások megoldásán. A tavaszi szemeszterre már várják az egyetemi hallgatók jelentkezését.
A Demola olyan nyílt innovációs platform, ahol nemzetközi projektcsapatok dolgozhatnak valós céges kihívásokon, co-creation módszerrel, 8 héten keresztül. A csapatok közösen dolgoznak a vállalati partnerrekkel, hogy a lehető legjobb megoldást dolgozzák ki, a felvetett vállalati vagy ipari problémára. A projektmunka eredményét a csapatnak pitchelnie kell a megbízó cég képviselőinek. A program 2019-es indulása óta 6 hallgatói csapat dolgozott sikeresen együtt 2 nagyvállalat 4 esettanulmányán.
Miért jelentkezz a kurzusra hallgatóként?
- A cég vezetőivel dolgozhatsz együtt valós üzleti kihíváson egy multidiszciplináris csapat tagjaként, amelyért cserébe 2 kreditet kapsz.
- Mindannyian egyenértékű csapattagok lesztek, de a projekt során létrejövő szellemi tulajdon joga (IPR) a tiéd marad, a cég csak nem kizárólagos jogot kap a licenciába vételre.
- Már hallgatóként elsajátíthatod a vállalkozói szemléletet, a csapatmunka és a projektalapú munka alapjait.
- Egy inspiráló közösség tagja lehetsz.
- Kitűnhetsz a többi hallgató közül, a Demola projekt kiválóan mutat majd az önéletrajzodban is.
Ha egy izgalmas szakmai kihívásban próbálnád ki magad, az alábbi linken keresztül már most jelezheted részvételi szándékod az „open application” opciót választva.
A legfrissebb információkért figyeld az SZTE Virtus Vállalkozáskatalizátor program Facebook és Instagram oldalát, valamint a Demola honlapját.
Korábban írtuk:
Ipari kihívásokra adtak választ az SZTE hallgatói
Óriási hangulat a Demola program őszi nyitó rendezvényén Szegeden
Elindult a Demola szegedi központjának első projektidőszaka
Első vidéki egyetemként csatlakozott az SZTE a Demola nemzetközi innovációs hálózathoz