nyito_OTKD-2019-012

Díjazták a kiváló egyetemi polgárokat

2019. november 07.

Pro Scienta Aranyéremet és Mestertanár Aranyérmet vehettek át az SZTE polgárai október 31-én, a XXXIV. OTDK kitüntetésátadó ünnepségén a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében. A Szegedi Tudományegyetem öt tehetséges hallgatója érdemelte ki a Pro Scienta Aranyérmet, és öt oktató munkáját ismerték el Mestertanár Aranyérem kitüntetéssel.

2019. október 31-én a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében, kitüntetésátadó ünnepi üléssel zárult a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia. 48 hallgató Pro Scienta Aranyéremet, ketten művészeti tevékenységükért Pro Arte Aranyéremet, egy – az OTDK alatt még középiskolás – diák pedig Junior Pro Scienta Aranyérmet vehetett át Lovász Lászlótól, az MTA elnökétől, Csányi Sándortól, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatójától, valamint Szendrő Pétertől, az OTDT elnökétől.

Az SZTE öt tehetséges hallgatóját is Pro Scienta Aranyéremmel tüntették ki. Elismerését vehette át Szerencsés Szabolcs Gyula a Mérnöki kar hallgatója, Krusóczki Bence, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója, Hajdu Bálint és Kolcsár Vanessza Judit, a Természettudományi- és Informatikai Kar hallgatói, és Szepes Borbála Éva, az Általános Orvostudományi Kar hallgatója.

A tudományos diákköri tevékenységet segítő munkájáért 58 oktató-kutató Mestertanár Aranyérem kitüntetést kapott. A díjakat Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium tudás- és innováció menedzsmentért felelős államtitkára, Szendrő Péter, az OTDT elnöke, valamint Pénzes Béla, a TDK-ért Közhasznú Alapítvány kuratóriumának elnöke adták át.

Mestertanár Aranyérmet vehetett át az SZTE-ről Dr. Bajmócy Péter András és Dr. Kiss Tímea, a Természettudományi- és Informatikai Kar egyetemi docensei, Dr. Dávid Kinga, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar egyetemi adjunktusa, Dr. Fülöp Zoltán, a Természettudományi- és Informatikai Kar egyetemi tanára, és Dr. Farkas Eszter, az Általános Orvostudományi Kar egyetemi docense.

A rendezvényről készült fényképek itt tekinthetők meg, a képeket Szidor N. Gábor készítette.