kettos_diploma_megallapodas

Kínai egyetemmel kötött kettősdiploma-megállapodást a GTK

2019. június 19.

Szándéknyilatkozatot írtak alá kettősdiploma együttműködésről a Szegedi Tudományegyetem és a kunmingi Yunnan Egyetem (YNU) Gazdaságtudományi Karainak képviselői.

Pelle Anita, az SZTE GTK International Economy and Business angol nyelvű mesterképzés szakfelelőse június elején szándéknyilatkozatot írt alá double degree együttműködésre a kunmingi Yunnan Egyetem (YNU) Gazdaságtudományi Karának dékánjával.

A nyilatkozat értelmében az együttműködés jogi kereteinek rögzítése indul meg mindkét egyetemen, majd az SZTE GTK fogadja a YNU kiválasztott hallgatóit hároméves mesterképzésük második évében. A kínai hallgatók európai fókuszú nemzetközi gazdasági kurzusokat hallgatnak és szakdolgoznak Szegeden, amelynek sikeres teljesítése esetén az SZTE GTK mesterszakos diplomáját is megkapják.