atletikai_palya

Atlétikai centrumot alakítanak ki a Szegedi Tudományegyetemen

2019. július 09.

A Szegedi Tudományegyetem Hattyas sori sportközpontjában 1,6 milliárd forint kormányzati támogatásból alakítanak ki modern atlétikai centrumot, amelynek része egy 400 méteres 8 sávos rekortán borítású atlétika pálya és egy 80x10 méteres fedett futófolyosó. A kivitelezési munkálatokat várhatóan jövő év elején kezdik. Az intézmény az Egészségfejlesztő Egyetem projekt részeként további fejlesztéseket tervez.

A Szegedi Tudományegyetem jelenlegi sportlétesítményei mintegy 21 ezer egyetemi hallgató és 8 ezer dolgozó számára biztosítanak sportolási lehetőséget, valamint az egyetem oktatási, kutatási és gyógyítási területeit is szolgálják. Országos szinten kiemelkedő az SZTE Sportközpont kínálata: közel 60 féle sportágból, mintegy 132 kurzusból választhatnak az egyetem hallgatói.

A kormányzati támogatásból megvalósuló beruházásnak köszönhetően Szegeden a Hattyas sor 6-8. szám alatt modern atlétikai centrumot alakítanak ki, amelynek része egy 400 méteres 8 sávos rekortán borítású atlétika pálya és egy 80x10 méteres fedett futófolyosó. A pálya belsejében füves labdarúgópálya és a technikai számokat kiszolgáló területek, így például súlylökő, gerelyhajító, diszkoszvető, kalapácsvető, magasugró, távolugró és gyakorlópályák is helyet kapnak. Az 1,6 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően egy 300+100 főt befogadó lelátó, konditerem, és egy 80-100 férőhelyes öltözőblokk is épül.

A nemzetközi szabványoknak megfelelő centrum előnyeit az SZTE hallgatói mellett az egyetemi sportegyesületek, Szeged város polgárai, amatőr és versenysportolói, valamint a szegedi közoktatásban tanulók is élvezhetik. A 21. századi sportlétesítmény a rangos hazai megmérettetések mellett nemzetközi versenyeknek is helyet ad majd.

– Az SZTE sportlétesítményeinek európai szintre emelése égetően szükséges, hiszen az egyetem nemzetközi megítélése, hallgatóinak elégedettsége, vonzereje nagyban függ ettől is. Az egyetem felelősségérzete saját munkavállalói, hallgatói, a város és a régió lakossága iránt abban fejeződik ki, hogy az intézményfejlesztési tervben megfogalmaztuk: Egészségfejlesztő Egyetem kívánunk lenni. Az atlétikai centrum kialakítása mellett terveink között szerepel a Topolya sori Sportcsarnok fejlesztése és egy korszerű multifunkciós sportcsarnok építése is – fogalmazott Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja. Hozzátette: hosszú idő óta ez az első nagyobb sportberuházás a Szegedi Tudományegyetemen. Jelenleg a tervek kidolgozása zajlik, a kivitelezési munkálatokat várhatóan jövő év elején kezdik el.