IMG_2497-001

Elismeréseket adták át pedagógusnap alkalmából az SZTE-n

2018. június 07.

Pedagógusnap alkalmából köszöntötték a szegedi egyetem gyakorló iskoláinak tanárait a Rektori Épület dísztermében, június 5-én. Az ünnepségen miniszteri elismerést és emlékérmeket adtak át.

Több mint 60 éve, 1952 óta minden évben június első vasárnapján köszöntik a köznevelésben és a felsőoktatásban dolgozókat. Az ebből az alkalomból szervezett ünnepségen Prof. Dr. Rovó László, az SZTE kinevezett rektora is részt vett, a pedagógusokat Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja is köszöntötte.

Megnyitó beszédében Prof. Dr. Karsai Krisztina, az SZTE oktatási rektorhelyettese elmondta: az intézmény büszke köznevelési portfóliójára, az SZTE köznevelési intézményeiben tanuló 2500 diák oktatását mintegy 250 pedagógus látja el. A tanítás mellett tehetséggondozó programokkal, tanulmányi versenyekre való felkészítéssel és kulturális programokkal is támogatják a diákokat. Hozzátette: a Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola, az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája és az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola pedagógusai az általános és középiskolások oktatása mellett arról is gondoskodnak, hogy gyakorló iskolaként az egyetem tanár szakos hallgatóit is felkészítsék a diploma utáni időszakra, vagyis nevelik a jövő tanárnemzedékét.

Képgaléria a rendezvényről megtekinthető itt.

Az áldozatos munka elismerése

Dr. Sipos Erzsébet Ibolya hosszú éveken át tartó elhivatott, következetes, áldozatos munkájáért pedagógusnap alkalmából Miniszter Elismerő Oklevélben részesült. A Miniszter Elismerő Oklevele olyan személynek adományozható, aki a minisztériumban vagy a miniszter ágazati irányítása, felügyelete alá tartozó intézményben, szervnél, illetve a miniszter felügyelete alá tartozó ágazatok területén tevékenykedő szervezetnél a szakmai munkáját huzamos ideig színvonalasan végzi, vagy a szerv eredményes működése szempontjából fontos szakmai feladat végrehajtásában szerez érdemeket.

A Szegedi Tudományegyetem gyakorlóiskoláiból Pedagógus Szolgálati Emlékérmet vett át Pataj Klára, Szűcs Mátyásné, Siposné Csendes Éva és Soós Edit, az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskola nevelőtestületének tagjai, valamint Szajbélyné Hegedűs Gizella, az SZTE Gyakorló Gimnáziumának szakvezető tanára. A Pedagógus Szolgálati Emlékérem az Emberi Erőforrások Minisztériuma által adományozható egyik szakmai elismerés. Azoknak a nyugállományba vonuló óvodai, általános iskolai, szakiskolai, középiskolai pedagógusoknak és főiskolai, egyetemi oktatóknak adományozható, akik legalább 25 éven keresztül a gyermekek oktatása-nevelése érdekében tevékenykedtek, és kiemelkedő munkát végeztek.

Az ünnepségen megjelent pedagógusoknak - az SZTE Kulturális Irodájának szervezésében - kamarakoncerttel kedveskedett Benedekfi István zongoraművész és Benedekfi Zoltán hegedűművész, az idén megjelent Lángok című önálló lemezükről mutatták be saját szerzeményeiket. Az országos eredménnyel is büszkélkedő testvérpár igen termékeny a zeneszerzés területén is. Zenei tevékenységük első jelentős munkája a Dung Dot (Don’t Burn It) című vietnami-amerikai filmdráma kísérőzenéjének megírása volt. A film közönségdíjat kapott a XIX. Fukuokai Nemzetközi Filmfesztiválon, és a 2010-es Oscar-díj versenyen a legjobb idegennyelvű film kategóriában is jelölték.