szte_interregionaliskupa_2017

Második helyezést érte el az SZTE az Interregionális Kupán

2017. december 15.

Pécs adott otthont a negyedik alkalommal meghirdetett „Interregionális Kupa” elnevezésű, egyetemek közötti sporttalálkozónak, amelyen a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és – az idén először – a Kaposvári Egyetem hallgatói vettek részt.

Az SZTE 46 sportolóval – zömében a JGYPK Testnevelési és Sporttudományi Intézet (TSTI) hallgatóival – képviseltette magát a rendezvényen.

szte_interregionaliskupa2_2017

A meghirdetett négy sportágban – női kosárlabda, férfi futsal, mix röplabda és cheerleading – az SZTE-s csapatok remekül helytálltak. A kétnapos tornán a női kosárlabda, a férfi futsal és a cheerleader csapat – amelyben a TSTI két oktatója is szerepelt – kiváló teljesítményének köszönhetően egyaránt második helyezést ért el, míg a mix röplabda csapat nagy csatákat vívva a negyedik helyen zárta a rendezvényt.

szte_interregionaliskupa3_2017

Összességében a Szegedi Tudományegyetem – az egyetemek közti párharcban – a második helyezést érte el.

szte_interregionaliskupa4_2017

A rendezvényre történő utazás az EFOP-3.4.3-16-2016-00014. sz. pályázat finanszírozásával valósulhatott meg.

Szöveg és fotó: SZTE Sportközpont