Az online mérés és a kutatásalapú természettudományok sikere a Kutatók Éjszakáján

2015. október 15.

Hatalmas sikert aratott a 2015-ös Kutatók Éjszakáján egyetemünk saját fejlesztésű elektronikus diagnosztikus mérési rendszere, az eDia, valamint a természettudományokat kutatás alapon népszerűsítő SAILS projekt.

KiserletA Szegedi Tudományegyetem Oktatáselméleti Kutatócsoportja két Európai Uniós pályázatával is csatlakozott az immáron tizedik alkalommal megrendezett programsorozathoz. Egyetlen este alatt közel négyszáz érdeklődő látogatott el a Szent-Györgyi Albert Agora Informatoriumába, ahol a gyermekek, szülők és pedagógusok négy állomás bejárásával egy este erejéig igazi kutatókká válhattak. A SAILS projekt két asztalánál sok egyéb mellett megtudhatták például, hogy milyen sok színe van a lilakáposztának, és hogy hogyan lehet citromból elektromos áramot fejleszteni. A két további állomáson az eDia platform segítségével mérhették fel tudásukat az óvodások és iskolások: az egyik állomáson matematikai, olvasási és természettudományos feladatokat kellett megoldaniuk, míg a másik állomáson táblagépek segítségével kaphattak választ arra, hogy mennyire jó a hallásuk, logikájuk és mennyire jó megfigyelők. A résztvevők korosztálytól függetlenül nagy érdeklődéssel teljesítették az egyes állomások kihívásait, majd értékes ajándékokkal és élményekben gazdagon távoztak a késő estébe nyúló programról.

Csoportkep