A XXXII. OTDK Biológia Szekciójában is eredményesek az SZTE hallgatói

2015. április 20.

2015. április 8-10. között a Pécsi Tudományegyetem adott otthont a XXXII. OTDK Biológia Szekciójának. A szekcióban összesen 217 előadás hangzott el. A versenyről az SZTE diákja négy első díjat, három másodikat, négy harmadik díjat és hét különdíjat hoztak el.

Az Állatökológia tagozatban különdíjas lett Turóczi Tamás Gyula, ugyancsak különdíjas az Állatszervezettan és –élettan tagozatban Petneházi András.

A Biokémia I. tagozatban első helyezést ért el Németh Brigitta, második helyezett Vágvölgyi Máté. A Biokémia II. tagozatban különdíjas Bozó Renáta. Második helyezést ért el a Biotechnológia tagozatban Király Kinga Zsófia.

A Genetika tagozatban első helyezett Frittmann Orsolya, harmadik Varga Júlia. A Mikrobiológia II. tagozatban Páll Orsolya, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója ért el harmadik helyezést.

A Molekuláris biológia I. tagozatban első díjat szerzett Kozma Mihály, különdíjas Őszi Erika. A Molekuláris biológia II. tagozatban Balogh Gergő Mihály harmadik díjat kapott. Harmadik helyezett Molnár Kinga a Neurobiológia tagozatban, ugyanitt különdíjas Vraukó Veronika. Ugyancsak különdíjas a Neurofiziológia tagozatban Mészáros Ádám, a Növénybiológia tagozatban Hurton Ágnes.

Első helyezést ért el a Növénybiológia tagozatban Solymosi Dániel, a dobogó második fokára Molnár Árpád állhatott.