Művésztanárok hangversenye a Rektori Hivatal épületében

2014. október 28.

A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar két oktatója, S. Dobos Márta hegedűművész és Klebniczki György zongoraművész „Változások” címmel, közös koncerttel várja az érdeklődőket 2014. október 29-én 19 órakor az SZTE Rektori Hivatal épületének dísztermében.

S. Dobos Márta hegedűművész-tanári diplomáját a Budapesti Zeneművészeti Egyetemen szerezte. Pályáját Debrecenben kezdte, ahol közép- és felsőfokon tanított. 1990 óta az SZTE Zeneművészeti Karának docense. 2004-től az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola hegedűtanára is. Pályája kezdete óta rendszeresen koncertezik. Európa számos országában lépett fel. 2008-ban Artisjus-díjban részesült. 2011-ben a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen doktori fokozatot szerzett. 2008 óta állandó kamarazene partnere Klebniczki György zongoraművész, akivel az elmúlt években számos önálló hangversenyt adtak itthon és külföldön. Klebniczki György egyetemi tanulmányait a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen kezdte, és az SZTE Zeneművészeti Karán fejezte be 2006-ban. A Nemzetközi Bartók Zongoraverseny különdíjasa 2004-ben és 2006-ban. 2006 óta az SZTE Zeneművészeti Karának tanársegédje, korrepetitora. Zongoraművészi tevékenységeit elsősorban hangszeres zongorakísérőként, kamaraművészként folytatja, de számos rendezvényen, kamaraesteken szólistaként is fellép. Rendszeres fellépője a Szegedi Kortárszenei Napoknak, valamint az Őszi Kulturális Fesztivál és Egyetemi Tavasz kamaraestjeinek. Az elmúlt években, Turkuban és Darmstadtban is fellépett kamarazenei és szóló produkcióval. 2010-ben Artisjus-díjban részesült. Zenei tanulmányait jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktori Iskolájában folytatja.

2014. október 29-i hangversenyükön felcsendül Mihail Ivanovics Glinka: d-moll hegedű-zongora szonáta, Johann Sebastian Bach: C-dúr, D-dúr Preludium és Fúga, Robert Schumann: a-moll hegedű-zongora szonáta, Op. 105, Carl Philipp Emanuel Bach: E-dúr szonáta clavichordra és Frederick Delius: hegedű-zongora szonáta.