Média, kommunikáció, unió és felsőoktatás

2014. május 05.

Hol a helye, mi a szerepe a sajtónak az Európai Unióban, és a nemzetközi felsőoktatási színtéren? Erre a kérdésre is keresik a választ az SZTE II. Eurorégiós Sajtónapján.

A II. Eurorégiós Sajtónapra, a Szegedi Tudományegyetemre várják 2014. május 8-án (csütörtökön) 10 órától a regionális médiumok munkatársai mellett a kommunikációval foglalkozó egyetemi munkatársakat, oktatókat és hallgatókat, valamint azokat, akik európai tanulmányokat folytatnak. A magyarországi és a dél-alföldi, valamint a vajdasági (Szerbia) és bánsági (Románia) felsőoktatási intézmények munkatársai, valamint a DKMT eurorégiós sajtó képviselői találkozójának aktualitást ad a május 9-i Európa-nap és a közelgő európai parlamenti választás.

Hazánk: Európa címmel az eurorégiós konferencia után, 14.30-kor nyílik kiállítás a szegedi Grand Caféban a térségben élő fotósok, egyetemisták és amatőr fotográfusok képeiből. A programot támogatja az Europe Direct Szeged.

Itt a részletes program:

Korábban írtuk:

Eurorégiós sajtónapot rendez, és fotópályázatot hirdet a Médiacentrum