2014_majus_kiemelt

Megjelent a Szegedi Egyetem Magazin májusi száma

2014. június 09.

Már több napja elérhető a SZEM 2014. májusi száma, keressék a jól megszokott terjesztési pontokon, az egyetemi épületekben és a kávézókban, vagy töltsék le az SZTE hírportáljáról (a http://www.u-szeged.hu/sztemagazin címen virtuálisan a korábbi magazinokba is belelapozhatnak).

Mire költenek a szegedi egyetemisták? – tette fel a kérdést, és járta körül a témát a májusi számban a SZEM szerkesztősége. Az ezzel kapcsolatos kutatásokról Jancsák Csaba ifjúságszociológus számol be, külföldi összehasonlító adatokat is böngészgethetnek, és természetesen megszólalnak maguk az érintettek, a Szegedi Tudományegyetem hallgatói is. A gyönyörűen megújított, korszerűsített Bolyai-épületben Solymosi Frigyes akadémikus hívja az olvasót múltidéző és jövőbe pillantó sétára, az SZTE Médiacentrum és a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága által szervezett II. Eurorégiós Sajtónapra visszatekintve pedig a média Duna-Körös-Maros-Tisza Eurorégióban betöltött szerepéről, illetve a többnyelvűség kérdésköréről talál érdekes információkat, aki kézbe veszi a friss lapszámot. Mindemellett kairói tapasztalatairól mesél a korábbi egyiptomi kulturális tanácsos, Zimonyi István, és izgalmas adalékokkal szolgál az újság az SZTE Klebelsberg Könyvtár digitalizálási akciójáról. Bemutatkozik a Sziveri-díjas tehetséges írónő, Bencsik Orsolya, a Pro Natura díjjal kitüntetett természetfotós, ornitológus, Molnár Gyula, és olvashatnak az SZTE-hez ezer szállal kötődő Fool Moon acappella együttesről is, melynek egyik alapítója – kicsi a világ – éppen Molnár Gyula fia, Molnár Gábor.

Mindezek a témák és egyéb érdekességek is megtalálhatóak a friss SZEM-ben!