Rendhagyó fizikaórák az Informatóriumban

2014. február 11.

Rendhagyó fizikaórára várják a fotonika és a műszaki anyagtudományok iránt érdeklődőket a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatóriumába.

A Szegedi Tudományegyetem Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék és a DEAK Zrt. a TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0058, „Hétköznapi Tudomány” című projekt keretében „A fotonika a műszaki és anyagtudományokkal” címmel szervez rendhagyó fizikaórákat, amelyeken a diákok kísérleteket láthatnak és próbálhatnak ki a színképek, a színkeverés, a polarizáció, az UV- és infravörös sugárzás, valamint az optikai távközlés témaköreiből.

A fotonika a műszaki és anyagtudományokkal – rendhagyó fizikaórák időpontjai:

2014. február 13., 8-15 óra között, órás beosztással. Regisztrációs határidő: 2014. február 11. 16:00 óra

2014. február 20., 8-15 óra között, órás beosztással. Regisztrációs határidő: 2014. február 18. 16:00 óra

2014. február 27., 8-15 óra között, órás beosztással. Regisztrációs határidő: 2014. február 25. 16:00 óra

A rendhagyó fizikaórák helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra Informatórium.

A foglalkozások látogatása ingyenes.

A regisztrációkat a konya.monika@deakszeged.hu e-mail címre várják az alábbi adatokkal: az iskola neve, az osztály megjelölése, a pedagógus neve, e-mail címe és telefonszáma, valamint a résztvevők száma. További információ ugyanezen az e-mail címen kérhető.

A rendhagyó fizikaórák részletes időpontjai és leírása az Informatórium rendezvénynaptárában tekinthető meg.