tudaskapu_5_borito

Megjelent a Szegedi Egyetem Magazin márciusi száma

2014. április 03.

Már elérhető a SZEM 2014. márciusi száma, keressék a jól megszokott terjesztési pontokon, az egyetemi épületekben és a kávézókban, vagy töltsék le az SZTE hírportáljáról (a http://www.u-szeged.hu/sztemagazin címen virtuálisan a korábbi magazinokba is belelapozhatnak).

A Szegedi Tudományegyetemen megvalósuló mobilitásról, a hallgatók, oktatók, adminisztratív dolgozók számára elérhető külföldi ösztöndíj-lehetőségekről készített színes és átfogó körképet a 2014-es esztendő első számában a SZEM szerkesztősége. A lap olvasói megtudhatják, hogy az SZTE több mint 400 partnerintézménnyel alakított ki kétoldalú cserekapcsolatot, illetve tájékozódhatnak a népszerű és közismert Erasmus program keretein belül elért eredményeiről, valamint a Campus Hungary program eddigi tapasztalatairól. A magazinból kiderül: az Európai Unió Erasmus+ címen új kezdeményezést is életre hívott, melynek pályázatai immár Magyarországon is elérhetőek. A Szegedi Tudományegyetem hallgatói és oktatói arról vallanak, miért érdemes külföldön tanulni vagy éppen kutatni. Az újságot forgatva az is kiderül, hogyan kell felkészülni egy külföldi útra.

Mindezek a témák és egyéb érdekességek is megtalálhatóak a friss SZEM-ben!