Kiállítás Fábián Tamás képeiből

2013. október 31.

Fábián Tamás fotóiból nyílik kiállítás november 6-án az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken.

Az egész országot megrázta a 2012. január 17-én Etiópiában történt terrortámadás: az eritreai határnál, az Erta Ale vulkán közelében életét vesztette két szegedi kutató, Fábián Tamás, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék tanszéki munkatársa és Szabad Gábor, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika adjunktusa. A tragédiával végződő, három hetes tanulmányút során a kutatók többek között bejárták az ország világörökségi helyszíneit, megismerték a kultúrák találkozásából fakadó, egyedülálló építészeti stílusokat, kolostorokat és sziklatemplomokat látogattak meg.

Fábián Tamás háromszáz alkalommal utazott külföldre, 50 országban járt. Útjai során rengeteg fényképet készített. Fotóiból november 6-án, szerdán 16 órakor nyílik fotókiállítás az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken (Szeged, Egyetem utca 2.). A „Fábián Tamással a világban” című tárlatot a tanszék, a Fábián Tamás-Ért-Ék Alapítvány és a Magyar Földtani Védegylet szervezi.