Bezár

Hírarchívum

Kulonleges_modszerekkel_a_fenntarthatosagert

Különleges módszerekkel a fenntarthatóságért

Különleges módszerekkel a fenntarthatóságért

2023. február 16.
2 perc

A Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem a 2022/2023-as tanév második félévében is meghirdeti közös kurzusait

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Nap mint nap érezni a klímaváltozás környezetünkre gyakorolt hatásait. Erre a kihívásra reagálva hirdette meg kurzusait a Szegedi Tudományegyetem a Miskolci és Soproni Egyetemmel közösen.

A program 2021 őszén kezdődött, azóta minden félévben, így a 2022/2023-as tanév második félévében is elindulnak a közös kurzusok. Ezúttal a hallgatók öt téma közül választhatnak, melyek több szempontból közelítik meg a fenntarthatóság problémakörét. Mivel előképzettséget nem igényelnek, a kurzusokra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A kínálatban van olyan kurzus, amely a mezőgazdaságot érintő kihívásokat vizsgálja, de elérhető olyan tanfolyam is, amely a városokkal mint közvetlen környezetünkkel foglalkozik.

A téma aktualitásán túl érdekesség a kurzusok innovatív módszertana is. A hallgatók az elméleti ismereteket egyéni tudásukhoz, előismereteikhez és tanulási ritmusukhoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el.

A kurzusokhoz egy különleges online felület is készült. A Dexter Kft. egy, a CooSpace-hez hasonló felületet fejlesztett a tanulásmolekulák elsajátításához. Azonban a CourseGarden nemcsak az egyéni online tanulásban hoz változásokat, hanem lehetőséget teremt az oktatás fejlesztésére is a PwC módszertani tanácsainak segítségével.

Mitől is lesznek ezek a kurzusok kooperatívak? A tananyag teljesítéséhez az elméleti részek otthoni elsajátítása mellett különböző projektfeladatok elkészítése is szükséges. A hallgatók ezeket csapatban, egymással együttműködve végzik.

A 2022/2023-as tanév második szemeszterében induló kurzusok:

Geoparkok, geoturizmus (angol nyelven): A geoparkokkal, geoturizmussal, valamint az alapvető földtudományi ismeretekkel kapcsolatos ismeretek. Oktató: Pappné Dr. Vancsó Judit (SOE)

Fenntartható városok a gyakorlatban: A közvetlen környezetünkben az életminőséget veszélyeztető tényezők azonosítása, az egyén felelőssége. Oktató: Dr. Horváth Adrienn (SOE)

Digitális fenntartható médiakommunikáció: A fenntarthatóság hatékony digitális kommunikációja környezeti és társadalmi problémákon keresztül. Oktató: Dr. Faragó László (ME)

Fenntarthatóság a gyakorlatban: A társadalmi, környezeti igények felismerése és egy non-profit szervezet számára fenntarthatósági stratégia kidolgozása. Oktató: Dr. Gébert Judit (SZTE)

A környezettudatos vállalkozások fenntartható működésének joga: Esettanulmány keretében a vállalkozás CSR kampányának megtervezése figyelve a jogszabályi és a vállalkozás elvárásainak történő megfelelésre, valamint az etikai elvekre. Oktató: Dr. Árvai Gergő (SZTE)

További részletek a kurzusokról és a jelentkezési felület a kooperatív kurzusok oldalán érhető el.

SZTEinfo

Boritókép: Különleges módszerekkel a fenntarthatóságért Fotó: Adobe Stock


Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek