GeoUni_logo

Megnyitotta kapuit a GeoUni!

2013. július 02.

GeoUni_fotoNyári tehetséggondozó földrajz egyetem indult középiskolások számára a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának Földrajzi és Földtani Tanszékcsoportja szervezésében 2013. június 26-án. Az öt napos műhelymunkán 21 szegedi középiskolás diák vesz részt, akik a programok során bepillantást nyerhetnek az egyetemi oktatás világába. Megismerkednek az oktatókkal, a tanszékeken zajló kutatásokkal, módszerekkel, eszközökkel, amelyekkel eddigi tanulmányaik során még nem találkoztak. A diákok előadásokon és terepgyakorlatokon is részt vesznek. Különböző terepen és laboratóriumokban alkalmazható vizsgálati módszerekkel ismerkednek, bepillantanak a földrajz új, digitális világába, korszerű geoinformatikai módszereket próbálnak ki, játékos geocachingen vesznek részt. Előadást hallgatnak Magyarország természeti földrajzáról, és megismerkednek a Szeged környéki táj értékeivel és környezeti problémáival. Tanteremben és a gyakorlatban is ismerkednek a klimatológiával-meteorológiával, különleges időjárási jelenségek fotózásának fortélyaival, illetve talajszelvényeket mintáznak meg terepen és vizsgálnak meg laboratóriumban. Végezetül látogatást tesznek a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságánál, ahol a régió védett értékei kerülnek bemutatásra. A diákok élményei nyomon követhetőek a www.geoszeged.blogspot.com oldalon.