Egyetemközi nap a Francia Intézetben

2013. január 10.

Egy nappal a budapesti Educatio Kiállítás előtt, 2013. január 17-én, csütörtökön egyetemközi nyílt napot szervez a magyarországi francia nagykövetség egyetemi együttműködési osztálya a fővárosi Francia intézetben.

A magyarországi francia nagykövetség egyetemi együttműködési osztálya 2013. január 17-én, csütörtökön egyetemközi napot szervez, melynek témája: a „Kettős irányítás mellett készülő doktori disszertáció – egy szorosabb egyetemi és tudományos együttműködésért”. A Francia Intézetben (1011 Budapest, Fő utca 17.) az Educatio Kiállításon résztvevő francia intézmények vezetői találkozhatnak magyar partnereikkel. A megjelentek a vitanapon tizennyolc évvel az első Kettős irányítás doktori képzés elindítása után mérleget vonhatnak a Magyarország és Franciaország között megvalósuló doktori programok kutatásokra gyakorolt pozitív hatásairól. Megvitatják azokat a pedagógiai és adminisztratív nehézségeket is, melyekkel a két ország doktori iskolái találkoznak a közös képzések megvalósítása során a reál és a humán tudományok terén. Szó esik a doktoranduszok tanulmányútjainak finanszírozási kérdéséről is.

A részvételhez regisztráció szükséges. Jelentkezni január 15-ig a p.schuermans@inst-france.hu címen lehet.