Taroltak az SZTE JGYPK hallgatói a sporttudományi OTDK-n

2013. április 06.

Az ünnepélyes eredményhirdetéssel és díjkiosztóval április 6-án lezárultak Szegeden a XXXI. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójának programjai.

14 intézményből 112 hallgató 92 pályamunkát mutatott be az idei OTDK Szegeden megrendezett testnevelés- és sporttudományi szekciójában április 4. és 6. között. Legtöbben, 24-en a Szegedi Tudományegyetemről neveztek, de érkeztek a határainkon túlról is: délvidéki, felvidéki és erdélyi fiatalok is regisztráltak. Az eredményhirdetésre és a díjkiosztóra április 6-án került sor az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében, ahol az ünnepséget megelőzően versenyen kívül a PhD-alszekció résztvevői is bemutatták kutatásaikat.

Az eredményhirdetést megelőzően elsőként Tihanyi József, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) Testnevelés- és Sporttudományi Szakmai Bizottság elnöke mondott beszédet. – A három nap során a hallgatók bizonyították, érettek rá, hogy a tudomány úttörői legyenek, a tudomány szolgálatába álljanak. Pályamunkáikkal, előadásaikkal sok örömet szereztek tanáraiknak és a hallgatóságnak. Évről évre tartalmasabbak az előadások, egyre komolyabb a konkurencia. Olyannyira közel van már egymáshoz a pályamunkák és a prezentációk színvonala, hogy a zsűrinek igen komoly fejtörést okoz a döntés. Fáradságos munka eredményeként született meg minden egyes tagozaton a végeredmény, mely talán nem is minden esetben teljesen igazságos – fogalmazott. Az egyetemi tanár hozzáfűzte, fontosak bár a helyezések, de még lényegesebb, hogy mindenki meg tudjon felelni a saját magával szemben felállított elvárásoknak. Véleménye szerint mindenki, aki megmérettetett a szegedi versenyen, teljes mértékben elégedett lehet magával, munkájával, szereplésével. – Az az igazság, hogy minden egyes résztvevő díjat érdemelne, de erre nincs lehetőség, hiszen a szabályok szigorúak – fejtette ki. Végezetül köszönetet mondott Balogh Lászlónak, a szekció ügyvezető elnökének és csapatának a remek és profi szervezésért.

Az ügyvezető elnök külön bemutatta a szervezésében szerepet vállaló kollégáit, majd kiemelte: példamutató összefogás révén bonyolított le négy OTDK-szekciót az idei esztendőben a Szegedi Tudományegyetem. Sikerült megoldani a több mint 1500 hallgató, kísérő tanárok, vendégelőadók elhelyezésével, ellátásával kapcsolatos szerteágazó logisztikai feladatokat. – Mivel az OTDT részéről az a döntés született, hogy a jövőben nem rendezhet egy universitas egyszerre ilyen sok szekciót, az SZTE a maga négy konferenciájával hosszú évekre megnyerte ezt a versenyt – jegyezte meg tréfásan Balogh László.

A sort Szendrő Péter, az OTDT elnöke folytatta, aki ehhez kapcsolódva leszögezte: Szeged, a Szegedi Tudományegyetem kitett magáért 2013-ban. A négy szekció (állam- és jogtudományi, orvos- és egészségtudományi, biológiai, testnevelés- és sporttudományi) nagyszerű összhangban dolgozott együtt, mindegyik elképesztően magas színvonalú versenyeket hozott. A professzor mindegyikre ellátogatott, ahogyan – fogalmazott – „a Szegedi Tudományegyetem kiváló állóképességű rektora”, Szabó Gábor akadémikus is. – Önök, sportolók nem haragudhatnak azért, hogy szigorúak a szabályok a díjazások tekintetében – reagált Tihanyi József szavaira, utalva arra, hogy a versenyszellem az itt indulók későbbi pályáját is áthatja majd. Ismertette: az idei évben az OTDK tizenhat szekciójában mintegy 6000 hallgató ad számot tudásáról.

A XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában tíz tagozaton versengtek a hallgatók. Öt kategóriában a házigazda Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar diákjai bizonyultak a legjobbnak, négyben adott győztest a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kara, egyben pedig a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara. Ez utóbbi intézmény lesz egyébként a 2015-ös testnevelés- és sporttudományi szekció házigazdája.

A XXXI. OTDK 16. Testnevelés- és Sporttudományi Szekció díjazottjainak névsora itt megtekinthető