Felolvasóesttel és kiállítással ünneplik a 60 éves Szegedi Egyetemet

2013. április 08.

Idén 60 éve látott napvilágot a Szegedi Egyetem című lap, a mai Szegedi Egyetem Magazin elődje, a jubileumra felolvasóesttel és kiállítással emlékezik az SZTE Médiacentrum április 10-én 17 órától a Grand Caféban.

A 2012-13-as tanévben kettős jubileumot ünnepel a szegedi egyetemi sajtó. Tavaly volt 90 éve, hogy megjelent az első egyetemi újság, az Új Élet, idén pedig a Szegedi Egyetem 60 éves. A számos programot magában foglaló ünneplés része az Egyetemi Tavasz keretében a Szegedi Egyetem illusztrációiból a Grand Caféban rendezett kiállítás is. A felolvasóesten közreműködnek a Szegedi Egyetemben egykor közlő, mára a kortárs irodalom és publicisztika derékhadához tartozó költők, írók, publicisták. Az est szerkesztője: Balog József.

Az egyetemi sajtó, az SZTE Médiacentrum jubileumi ünnepségeiről ITT olvashat részletesen.

Az Egyetemi Tavasz programjairól bővebben ITT tájékozódhat