Kínai csomózó kurzus a TIK-ben

2012. október 16.

Az SZTE Konfuciusz Intézete csomózási kurzust tart a művészetek és a kínai kultúra iránt érdeklődőknek október 17-én.

A Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésével létrejött Konficiusz Intézet 2012. október 17-én 15 órától egy kurzus keretében ismerteti meg a jelenlévőkkel a kínai csomózási technikákat.

Kínában a csomózás megbecsült művészeti forma, és az így készült színes művek nemcsak dekoratívak, de jó szerencsét is hoznak. Újévkor ilyen dekoratív csomókkal díszítik a házakat, lakásokat. A szerencsét hozó kínai csomózás titkait kicsik és nagyok egyaránt elsajátíthatják az „egyetemi kurzuson”. A programnak az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központja (Szeged, Ady tér 10.) ad otthont.

További információk: http://www.konfuciuszintezet.u-szeged.hu/hirek/konfuciusz-intezet-2012-120929/kinai-csomozo-kurzus