Kosárlabda: nem ment a Szedeáknak az Egyetem Napján

2012. november 15.

Váratlan vereséget szenvedett a Szegedi Tudományegyetem által is támogatott kosárlabdacsapat az NB I/A csoportban hazai pályán a Zalaegerszegtől.

Az NB I/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában november 10-én fogadta a Zalakerámia-ZTE KK együttesét a Naturtex-SZTE-Szedeák, éppen azon a napon, mikor az SZTE-n az Egyetem Napjának központi rendezvényeit tartották. Sajnos a kosárlabdacsapat nem tudta még szebbé varázsolni az ünnepet, hiszen hiába állt talpra húszpontos hátrányból, s vette át a vezetést is a hajrában, hosszabbítás után végül vereséget szenvedett. Ez a kudarc azt jelenti, hogy most már bravúrokra, idegenbeli diadalokra lesz szükség a kitűzött célok eléréséhez, a felsőházi rájátszásba kerüléshez.

A fiúk legközelebb november 18-án (vasárnap) 18 órai kezdettel a mindenkire veszélyes Soproni KC vendégeként lépnek pályára. Nem lesz egyszerű győzni, de meg kell próbálni!

Férfi kosárlabda NB I/A 7. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 99-101 (17-20, 17-32, 33-19, 25-21, 7-9).
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy P. A., Ádám J., Szabó G.; ellenőr: Faidt M.

Szedeák: FEKETE 17/3, GURLEY 29/15, Kiss Zs. 5/3, Dukic 13/6, Csorvási M. 14. Csere: Vida 6, Tanács 8, Jakab, Csorvási L. 7, Varga D. Vezetőedző: Molnár József.

ZTE: COOPELAND 20/9, Hudson 11/3, GÁSPÁR 20/3, Koma 9, SIMOVIC 26. Csere: Puszta, Baki 9/6, Borszéki 3/3, Kovács Á. 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Tanács (30′), Csorvási M. (33′), Dukic (44′), ill. Koma (39′), Baki (45′).