„Ne menjünk el mellette” – a harmadik tehetség tárlata

2012. május 14.

Május 17-én délután 17 órakor nyílik meg Fehér Mária tehetségpontos grafikusművész kiállítása a Somogyi-könyvtár első emeleti folyóiratolvasó-termében. A fiatal művész képei az élet olyan dolgaira irányítják a figyelmet, amik mellett nap mint nap elmegyünk.

Fehér Mária.zip„ami mondható / rajz írás a papíron / fekete fehér” (Sajó László: 222 haiku, részlet) – ez a mottója Fehér Mária grafikusművész, az SZTE Természettudományi Karának másodéves biológus doktoranduszának kiállításának, melyet Posta Piroska, a csongrádi Stéhlik Lajos Képzőművészeti Kör vezetője, a Múzsa Alapfokú Művészeti Iskola tanára nyit meg csütörtökön.

Az SZTE Tehetségpont-tag Fehér Mária kiskora óta rajzol, kedvenc stílusa a grafika. A képekkel szeretné felhívni a figyelmet olyan dolgokra, amelyek mellett akár naponta is elmegyünk, vagy amelyeket a nagy sietség közepette nem veszünk észre. Már hallgatóként készített illusztrációkat egyetemi és főiskolai lapoknak is versek, cikkek mellé.

A megnyitón zongorán közreműködik a szintén Tehetségpont-tag Szabó Éva. A kiállítás megtekinthető május 17-től 23-ig.

A Somogyi-könyvtár nem először segíti a fiatal tehetségeket, korábban is lehetőséget adott a kiválóságok megmutatkozására.

Jövőhéten nyílik az utolsó kiállítás:

2012. május 24. (csütörtök) 17 óra

Gyerekkor – Vinkó Leó festőművész kiállítása.

A tárlatot megnyitja Molnár Sándor, az SZTE JGYPK Rajz-művészettörténeti Tanszék adjunktusa.

Közreműködik: Tóth-Fekete Nóra (zongora)

A kiállítás megtekinthető 2012. május 24-től 30-ig.

M.A.