OWA

Jakab Éva professzor az Osztrák Tudományos Akadémia tagja

2012. május 26.

A Szegedi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar Római Jogi Tanszéke vezetőjét, Jakab Évát 2012. május 9-én az Osztrák Tudományos Akadémia levelező tagjává avatták.

Az Osztrák Tudományos Akadémia éves közgyűlésén, 2012. május 9-án, ünnepélyes keretek között 6 rendes tag és további 29 levelező tag felvétele mellett Prof. Dr. Jakab Évát, a Szegedi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar Római Jogi Tanszéke vezetőjét a filozófiai-történeti osztály külföldi levelező tagjává választották.

ota_webAz SZTE és az ÁJTK számára nagy megtiszteltetés, hogy egyetemi tanárát avatták az osztrák akadémia tagjává, kevés magyar tudós részesült eddig ebben a megtiszteltetésben. Az osztrák akadémia külföldről is választ tagokat olyan tudósok személyében, akik az Akadémia célkitűzéseit magukénak vallják és tevékenységükkel, hivatásuk gyakorlásával képesek azok eléréséhez hozzájárulni.