431 év – ünnep az egyetemalapító mellszobránál

2012. május 10.

Egyetemünk alapításának 431. évfordulója alkalmából koszorúzást, ünnepséget tartanak május 12-én 11 órakor a Dóm téri Pantheonban Báthory István mellszobránál.

A szegedi univerzitás eszmetörténeti és intézményi gyökere: 1581. május 12., mikor Báthory István erdélyi fejedelem, lengyel király és Litvánia nagyhercege Vilnában kiadja a kolozsvári egyetem alapítólevelét. A Kolozsvárról Szegedre átkerült egyetemen 1921. október 9-én kezdődött meg az oktatás.

2012. május 12-én 11 órakor Szegeden a Dóm téri Pantheonban egyetemünk alapításának 431. évfordulója alkalmából koszorúzást tartanak, ahol Báthory Istvánra emlékezve köszöntőt mond Prof. Dr. Pál József nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes, valamint Dr. Tóth Sándor László, az SZTE BTK Történeti Intézet Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék egyetemi docense. Az egyetemalapító mellszobránál tartott ünnepségre minden érdeklődőt várnak.