SZTE Nyári Egyetem a Zentai Nyári Ifjúsági Játékokon

2012. július 20.

Már második alkalommal rendez a Szegedi Tudományegyetem Zentán Nyári Egyetemet. Az idei, a XIII. Zentai Nyári Ifjúsági Játékok idején, július 24-28. között az SZTE Nyári Egyeteme a modern fizikáról szóló előadástól kezdve a szegedi ifjúsági élet bemutatásáig változatos programokat kínál.

A tavalyi sikerre és a nagy érdeklődésre való tekintettel idén is megrendezi zentai nyári egyetemét az SZTE. Zentán a Népkertben, a XIII. Zentai Nyári Ifjúsági Játékok idején – július 24-28. között – lehetősége nyílik a látogatóknak, hogy különböző témakörökben érdekes és hasznos előadásokat hallgassanak. Itt megtalálhatja a számításait az is, aki a történelem iránt érdeklődik, és az is, aki szívesen elmerülne a matematika vagy a szerzői jogok világában. Így például előadást tart Gyöngyösi Zsolt a modern fizikáról és matematikáról, Horti Gábor a római korról, Mezei Péter a digitális környezethez idomuló szerzői jogról, Kukovecz Ákos a nanotechnológiáról.

Ízelítőt kapnak a fiatalok Szeged ifjúsági életéből is – a Wemsicaltól – a Délvidék legnagyobb buliján. 2007-ben életre hívott Civil Faluban ifjúsági civil szervezetek is készülnek aktuális, a fiatalokat érintő témákról előadásokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel, műsorokkal. A témák között szerepel a fiatalok jelenlegi helyzete, az egyetem utáni lehetőségek, az Európai Unió, de szó lesz az ökológiai lábnyomunkról is.

További információ: www.nyarijatekok.com, www.facebook.com/ifizenta

PROGRAM

Az SZTE Nyári Egyetem programjai folyamatosan frissülnek, hamarosan a többi előadás témája és időpontja is felkerül a programok közé – Zentán, a Népkertben.

2012. július 25. (szerda)

11:00 – Horti Gábor – Római kor, ahol a történelem és a régészet találkozik

12:00 – Dr. Kasza Péter Ferenc – Jogi alapfogalmak és a foci

13:00 – Gyöngyösi Zsolt – A modern fizika és matematika

14:00 – Dr. Farkas Csaba – Társasági jogi formák – egyéni vállalkozás Magyarországon

15:00 – Dr. Ember Alex – Munkavállalás Magyarországon

2012. július 26. (csütörtök)

12:00 – Mezei Péter – A szerzői jogok digitális környezetben

13:00 – Dr Gyémánt Richárd – Nemzetiségi viszonyok a Bánságban az újratelepítéstől napjainkig

14:00 – Dr. Heka László – Mítorszok, előítéletek és sztereotípiák a Balkánon

15:00 – Dr. Hekáné Dr. Szondi Ildikó – A Délvidék nemzetiségi demográfiai adatai, különös tekintettel a magyarság adataira

2012. július 27. (péntek)

12:00 – Kukovecz Ákos – Nanotechnológia

13:00 – Szalánczi Szabolcs- A matematikai modellek és alkalmazásuk

14:00 – Forró Lajos – Partizán iratok a Vajdasági Levéltárban

15:00 – Málovics György – A fenntartható fejlődés aktuális kérdései a Rio +20 találkozó tükrében

2012. július 28. (szombat)

13:00 – Krizsán Kristóf – Mit jelent az ELSA?

ifi12_nyariegyetem_a3_v4_small_2