Agota

Az ÁGOTA gyermekeit segíti az SZTE dolgozóinak ajándéka

2012. december 20.

Ruhákat, cipőket, plüssállatokat, játékokat gyűjtött karácsonyi ajándékként az ÁGOTA Alapítvány gyermekei számára a szegedi egyetem dolgozóinak egy csoportja.

Az ÁGOTA Alapítvány állami gondozott gyermekei részére gyűjtöttek karácsonyi ajándékot a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalában dolgozók. Az örömszerző akciót idén is az SZTE Rektori Hivatal Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóság munkatársai kezdeményezték. Az SZTE központi épülete átriumában felállított karácsonyfa alá helyezhette minden adományozó a rászoruló gyerekek számára összeállított ajándékcsomagot. Használt, de még jó állapotú ruhákkal, játékokkal, újonnan vásárolt ajándékokkal, édességekkel teltek meg a dobozok, díszzacskók.

Az adományt nagy örömmel vette át az alapítvány vezetője. Kothencz János a több mint félszáz csomag láttán elmondta, ezeket az ajándékokat állami gondozott gyermekek kapják meg – karácsonyi meglepetésként.

Ágota Alapítvány adományok