Papp György tűzzománcai és grafikái

2011. december 07.

A Szegedi Egyetemi Kiadó Juhász Gyula Felsőoktatási Kiadója gondozásában jelent meg a Papp György tűzzománcai és grafikái című képzőművészeti album.

A Szegeden élő, békéscsabai születésű képzőművész, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Rajz- Művészettörténeti Tanszéke magister emeritus főiskolai tanára munkásságát reprezentáló, gazdagon illusztrált kötetet 2011. december 8-án 17 órakor mutatják be a Móra Ferenc Múzeum dísztermében. A művész programja az ősi kultúrák, a folklór tradícióinak átörökítése a korszerű vizuális művészetbe. Következetesen egyéni formanyelvét a népművészeti hagyományok, és az egyetemes képzőművészet eszköztárának sajátos szintézise jellemzi. Az alkotóval és az őt a kötetben írásokkal köszöntő szerzőkkel Sándor János Jászai-díjas, Érdemes művész rendező, színháztörténész beszélget. Papp György műveit a kötetben méltatja: Bánki Vera, ifj. Gyergyádesz László, Ibos Éva, Jámborné Balog Tünde, Nagy Imre, Nátyi Róbert, Pacsika Emília, Simai Mihály, Szekeres Ferenc, Tandi Lajos, Tóth Attila.