A Föld Napja a SZTE Füvészkertben

2011. április 06.

Április 22-én 10-15 óráig a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje és a Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft- Családi Napot tart a Föld Napja alkalmából.

FuveszkertÍzelítő a gazdag programból:

• hulladékból készített tárgyak kiállítása,
  • köztisztasági gép-bemutató,
  • ökológiai lábnyom számítás,
  • szelektív hulladékgyűjtési totó,
  • ügyességi és gondolkodtató feladatok családoknak, a környezet tisztaságáról és a természet ajándékairól
  • kézműves foglalkozás természetes anyagok felhasználásával.
  • megtudhatjuk azt is, hogyan lesz az italos kartonokból újra hasznosított papír.

Programunk egyik leglátványosabb része a kukafestés lesz. Iskolai pályázatok nyertesei a Föld Napjával kapcsolatos témákat festhetnek a helyszínen biztosított hulladékgyűjtőkre. Az „alkotások” egy hónapig az újszegedi Ligetet díszítik. A kukafestésbe a SZTE vállalkozó kedvű hallgatói is bekapcsolódhatnak. További információk itt.

Az első 200 látogató, aki PET palackból, italoskartonból (tejes, üdítős) vagy fém italos dobozból legalább 20 darabot hoz magával, díjmentesen látogathatja a rendezvényt. A füvészkerti belépőjegy megvásárlásakor minden látogató tombolajegyet kap. A program végén értékes nyereményeket sorsolunk ki.

A Föld Napja arra tanít bennünket, hogy meg kell óvnunk bolygónkat saját magunk és az utódaink számára. Így lehet minden nap a Föld Napja!

Várjuk a SZTE Füvészkertben, ahol élmény a tanulás.