Nagykövetekkel tárgyalt a rektor

2009. június 21.
Három nagykövet is járt a Szegedi Tudományegyetemen néhány héten belül. Prof. Dr. Szabó Gábor rektor 2009. május 28-án Dimitrij Ikomonov bolgár nagykövetet fogadta, majd június 15-én Dorothee Janetzke-Wenzel német nagykövet asszonnyal tárgyalt.

Mindkét diplomáciai vezető általános bemutatkozó látogatást tett a rektornál, de szó esett az SZTE és a bolgár, illetve német felsőoktatási intézmények közötti együttműködési lehetőségek bővítéséről is. Dorothee Janetzke-Wenzel részt vett azon az ünnepségen is, amelyen a Deutsche Forschungsgemeinschaft által a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára számára adományozott szakkönyvek átadására került sor.

Június 17-én Fernandoö Schmidt Ariztía chilei nagykövet Dr. Palkó András tudományos rektorhelyettesnél tett látogatást. Elmondta, hogy a chilei kormány számos felsőoktatási és kutatási projektet tervez indítani Magyarországgal együttműködésben (chilei hallgatók külföldi egyetemi képzése, magyar vendégoktatók alkalmazása chilei egyetemeken és a tanárképzésben résztvevő középiskolákban, kutatói együttműködés, a kutatás eredményeinek hasznosításában való együttműködés). Ezekben a projektekben Chile számít a Szegedi Tudományegyetem aktív részvételére.