Elsők lettek a SZTE GTK hallgatói a tőzsde pályázatán

2009. június 26.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának pénzügy szakirányos hallgatói, Jankó László és Tari Szabolcs kapták az idén a Budapesti Értéktőzsde Kochmeister-díját.

A BÉT 2004 óta olyan tehetséges fiatalokat jutalmaz, akik előre meghatározott, a tőzsdével kapcsolatos témakörökben a legjobb tanulmányokat készítik el. A díj névadója báró Kochmeister Frigyes, aki 1864-ben vezető szerepet játszott a Budapesti Áru- és Értéktőzsde megalakításában, majd később a Tőzsde első elnökeként éveken át irányította az intézményt.

gtk
Fotó: www.bet.hu

A szegedi hallgatók 21 pályaművet maguk mögé utasítva nyertek a június 22-én megrendezett döntőn. Győztes dolgozatuk címe: Tőzsdén kereskedett értékpapírosított termékek: certifikátok, tőzsdén kereskedett alapok és követési hibájuk. Felkészítő tanáruk Kosztopulosz Andreasz volt.