pexels-andrea-piacquadio-3769714

Szegeden tartották a XXXV. Zrínyi Ilona Matematikaverseny eredményhirdetését

2024. március 25.

A XXXV. Zrínyi Ilona Matematikaverseny Csongrád – Csanád vármegyei döntőjének eredményhirdetése 2024. március 8-án volt. Az ünnepélyes díjkiosztónak a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola adott otthont.

A verseny első fordulóján 49 422 diák oldotta meg a verseny feladatait, közöttük 10 425 fő volt határon túli magyar diák. Csongrád-Csanád vármegyében az első fordulón 1787 tanuló vett részt, 67 iskolában. A vármegyei forduló 4 város 8 iskolájában zajlott, 1016 résztvevővel.

Közülük a legeredményesebb 143 tanuló vehetett át elismerést csapat és egyéni verseny kategóriában, de a legeredményesebb pedagógusok és oktatási intézmények is díjazásban részesültek.

Az egyéni versenyben az általános iskolások közül évfolyamonként az első 15 tanuló, a középiskolások közül az első 6 helyezett, a technikumok tanulói közül az első helyezett került a díjazottak közé. (A díjazottak részletes felsorolása a www.mategye.hu oldalon olvasható.)

Zrinyi2_eredmenyhirdetes_w

A vármegye legeredményesebb általános iskolája a szentesi Koszta József Általános Iskola, a második a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola, a harmadik a szegedi Béke Utcai Általános Iskola lett.

A Dél-Alföld régió legeredményesebb hatosztályos gimnáziuma a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, a nyolcosztályos gimnáziumok között a harmadik legeredményesebb a szegedi Karolina Általános Iskola és Gimnázium, a négyosztályos gimnáziumok között a harmadik legeredményesebb az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola.

Az országos döntőre, amely Kecskeméten lesz április 12-13-14-én, 26 diák kapott meghívást.

Gratulálunk a díjazottaknak, a továbbjutóknak az országos döntőn sikeres szereplést, szép eredményeket kívánunk!

P. Papp Zsuzsanna

Borítókép: pexels.com