DSC_8131.2

Gálahangversennyel köszöntötték a Szegedi Tudományegyetemet

2024. június 01.

Vivaldi, Bach, Liszt és más zeneszerzők dallamai csendültek fel a Szegedi Tudományegyetem Rektori Épületének dísztermében. Az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziuma köszönetként rendezett gálahangversenyt a Szegedi Tudományegyetemnek május 30-án.

A „Köszönet a Szegedi Tudományegyetemnek” című gálahangversenyen Ujvári István, az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumának igazgatója üdvözölte a közönséget. A gyakorló szakgimnázium hamarosan fenntartót vált, a szerepet a Gál Ferenc Egyetem veszi át a Szegedi Tudományegyetemtől. Az iskola a hangversennyel mondott köszönetet jelenlegi fenntartójának, az SZTE-nek eddig munkájáért. A Szegedi Tudományegyetemet Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes, a Gál Ferenc Egyetemet rektora, Prof. Dr. Dux László képviselte.

galahangverseny_Vantus1

- Iskolánkban 2004. óta 458 tanuló végezte el középfokú zeneművészeti tanulmányait. Tanítványaink hazai zenei versenyeken 66 első, 37 második, 44 harmadik, valamint 66 különdíjat szereztek. Nemzetközi zenei versenyeken 225 első, 151 második, 73 harmadik helyezést, valamint 36 különdíjat nyertek el. Természetesen a felsorolt díjak okleveleinek mindegyikén szerepel a Szegedi Tudományegyetem neve, úgy gondolom, méltón képviseltük fenntartónkat – osztotta meg Ujvári István, az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumának igazgatója.

galahangverseny_Vantus3

A Vántus diákjai, tanáraikkal együtt az iskola kiváló eredményeihez méltó műsorral készültek a díszterem közönségének. Az ünnepélyes gála 9 műsorszámból állt, egy 18., egy 19. és egy 20. századi blokkból. Számos kiváló hangszerjáték: trombita, klarinét, hegedű, gitár, zongora és marimba mellett gyönyörű énekszót is hallhattak a vendégek. Az iskola kamarazenekara is szerepelt Benedekfi Zoltán vezetésével. A gálahangverseny sikerét mi sem mutatja jobban, minthogy a közönség mindegyik produkciót vastapssal jutalmazta.

Szöveg és fotó: Bartha Karina - SZTEInfo

galahangverseny_Vantus2

A gálahangverseny teljes programja a fellépők nevével együtt:

Vivaldi C-dúr concerto I. tétel Nitu Andrei, Makkai Áron – trombita

Az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium kamarazenekara