SZTEhírek

aug20_vigado

Állami elismeréseket vehettek át augusztus 20. alkalmából az SZTE oktatói, kutatói is

2024. augusztus 21.

Magas színvonalú munkájáért a Szegedi Tudományegyetem számos oktatója, kutatója részesült állami elismerésben augusztus 20-a alkalmából 2024-ben. A kitüntetéseket augusztus 16-án adták át a Pesti Vigadóban.

Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere, Zsigó Róbert, a minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Érdemrend parancsnoki keresztet, Magyar Érdemrend tisztikeresztet, Magyar Érdemrend lovagkeresztet és Népművészet Mestere díjat adott át a Pesti Vigadóban. Közöljük a Szegedi Tudományegyetemhez kötődő kitüntetettek névsorát.

Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

DR. ERDÉLYI MIKLÓS fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Fizikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára,

DR. FEHÉR ATTILA SÁNDOR biológus-ökológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Biológiai Intézetének általános intézetvezető helyettese, tanszékvezető egyetemi tanára, a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont Növénybiológiai Intézetének tudományos tanácsadója,

DR. SÁRY GYULA, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kara Élettani Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára,

DR. ZÁDORI LÁSZLÓ matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Bolyai Intézetének egyetemi tanára,

DR. ZIMÁNYI LÁSZLÓ okleveles fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont Biofizikai Intézetének korábbi intézetigazgatója, tudományos tanácsadója.

MTI_hanko_vigado

Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter beszédet mond az augusztus 20. alkalmából odaítélt állami kitüntetések és művészeti díjak átadásán a Pesti Vígadóban 2024. augusztus 16-án.

Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést vehetett át Sulyok Tamástól, Magyarország köztársasági elnökétől az egészségügy területén több mint négy évtizede elhivatottan végzett, magas színvonalú gyógyítómunkája elismeréseként:

DR. BODONOVITS ISTVÁN, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum osztályvezető főorvosa.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

DR. BÁRTH JÁNOS néprajzkutató, történész, muzeológus, a Kecskeméti Katona József Múzeum nyugalmazott megyei múzeumigazgatója, a Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi docense,

DR. OSVAY KÁROLY fizikus, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Fizikai Intézetének egyetemi docense,

DR. PIFFKÓ JÓZSEF arc,-állcsont és szájsebész szakorvos, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kara Arc-Állcsont-és Szájsebészeti Klinikájának igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár.

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

DR. CSONTNÉ DR. KIRICSI MÓNIKA vegyész, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Biológia Intézetének oktatási intézetvezetőhelyettese, egyetemi docens,

DR. JANCSÓ ATTILA vegyész, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Kémiai Intézetének egyetemi docense.

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

DR. GERETOVSZKY ZSOLT, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Fizikai Intézetének egyetemi docense és

DR. POÓR PÉTER, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara Biológia Intézetének egyetemi docense.

Augusztus 20. egybeforrt, egyet jelent a keresztény magyar államisággal - hangsúlyozta a díjak átadása előtt Hankó Balázs, rámutatva arra: a legalább 1100 éve Európa szívében élő magyarságnak kötelessége az elmúlt nemzedékek örökségének ápolása és továbbadása, megemlékezni szentjeiről, történelmi és mindennapi hőseiről.

Fotók: kormany.hu, MTI

• *
    sze
    7
    József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Terem (6720 Szeged, Ady tér 10.)
    10:00 - 12:00
    10:00 - 12:00