knyn

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet idén is megrendezi a Kínai Nyelv Napját

2023. március 31.

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézet „Kínai Nyelv Napja” rendezvény

Időpontja: 2023. április 5. (szerda) 10:00 óra

Helyszíne: ÁGOTA Kulturális és Közösségi Centrum, (Szeged, Csongor tér 8.)

A Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete és a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium idén közösen rendezi meg a „Kínai Nyelv Napját”. A szakértők érdekes előadásokkal és szakmai beszélgetésekkel járják körül a kínai kultúra és nyelvoktatás jelenlegi, hazai és nemzetközi tendenciáit. A kínai nyelv oktatásáról szóló konferencia 10:00-kor kezdődik és 14:30-ig tart. Délelőtt plenáris előadásokat, délután pedig két szekcióbeszélgetést hallgathatnak meg az érdeklődők, amelyek már az online térben is zajlanak.

A megnyitón beszédet mond:

Prof. Dr. Széll Márta, stratégiai rektorhelyettes, Szegedi Tudományegyetem és

Plesovszkiné Ujfaluczki Judit, tankerületi központ igazgató, Szegedi Tankerületi Központ

A konferencián előadást tart:

Erdélyi Zsuzsanna - Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium

Zoltai Alexandra - igazgató, Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézete

Dr. Horváth Levente - igazgató, Neumann János Egyetem Eurázsia Központja, volt Sanghaji Főkonzul

Ipolyi Éva - kínai tolmács és fordító, a Magyar-Kínai Baráti Társaság alelnöke

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: https://forms.gle/LLpTAKBg1bhwzbJGA