fullbright-osztondijak_2023_16x9

Fulbright tájékoztató a BTK-n

2023. március 13.

A Fulbright Bizottság tájékoztató előadást tart március 23-án, 15 órától a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar konferenciatermében. Az ösztöndíjakról és a pályázati feltételekről korábbi Fulbright ösztöndíjasok bevonásával tájékoztatják az érdeklődőket.

A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság idén is meghirdeti posztgraduális hallgatók, oktatók és kutatók számára a 2024-2025-ös tanévre szóló ösztöndíjait.

Fulbright ösztöndíjra azok a magyar állampolgárok pályázhatnak, akik legkésőbb 2023.07.31-ig megszerzett felsőfokú végzettséggel (hallgatói kategória) illetve 2023.12.01-ig megszerzett doktori diplomával (oktatói/kutatói kategória), valamint megfelelő szintű angol nyelvtudással rendelkeznek és az Egyesült Államokban szeretnének tanulni, kutatni vagy oktatni. Pályázni bármely tudományterületen és művészeti ágban lehet.

Pályázati határidők:

Tanulmányi ösztöndíjak: 2023. május 15.

Oktatói, kutatói ösztöndíjak: 2023. október 16.

További információ itt.