Egyetemi Tavasz 2023

Universitas Szimfonikus Zenekar tavaszi hangversenye

2023. május 15.

Az Universitas Szimfonikus Zenekar 2005-ös újjáalakulása óta Szeged zenei életének meghatározó részévé vált. Az SZTE-n belül működő együttes minden évben tavasszal és ősszel nagy sikerű, telt házas koncerteket ad. A következőre 2023. május 17-én, 19:00 órától kerül sor a Szent-Györgyi Albert Agórában.

Az együttes tagjai az SZTE jelenlegi valamint végzett hallgatói, akik örömmel állítják a zenekar szolgálatába többéves, esetenként több évtizedes zenei tudásukat. Az együttes az évek során több alkalommal koncertezett számos környékbeli településen, fellépett a Szegedi Nemzeti Színházban, felvételt készített a Magyar Rádió 6-os stúdiójában és házigazdája volt egy nagyszabású nemzetközi komolyzenei fesztiválnak is. Az Egyetemi Tavasz keretében szervezett koncert idén is garantálja az élményt.

A belépőjegy ára: 1000 forint.