Tatár Botond, SZTE SZAOK

Tatár Botond: Mámor és Halál – könyvbemutató

2023. május 12.

Tatár Botond, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar elsőéves orvostanhallgatója alsós kora óta ír verseket. Nemrégiben az Irodalmi Rádió Kiadónál elnyerte A természet poétája; Az év trubadúrja; Az év diákköltője címet. Mámor és Halál című könyvének bemutatására 2022. május 16-án kerül sor.

Tatár Botond általános iskola kora óta ír verseket. Először papírra, de egy pár éve már a telefonjába jegyzi fel őket. A koronavírus-járvány idején bevezetett karantén időszakában kezdett el komolyabban, tudatosabban foglalkozni mindezzel. Tehetségére azonban már gimnazistaként felfigyelt az irodalomtanára, aki versei láttán azt javasolta Botondnak, pályázzon az alkotásaival.

Mámor és Halál című első verseskötetét 2023. május 16-án, 18:00-tól, a Cafe Radnótiban mutatják be. Közreműködnek: Tajti Gabriella; valamint a kötet szerkesztői, Zsoldos Árpád és Zsoldos Adrienn.

A könyv a rendezvény végén 2750 Ft-os áron megvásárolható, majd a szerzővel dedikáltatható.