Egyetemi Tavasz

Szakonyi Károly: Adáshiba

2023. május 25.

Komédia két részben - 2023. május 30-án mutatják be Szakonyi Károly: Adáshiba című darabját a Szegedi Pinceszínházban. Az Egyetemi Tavasz programjaként bemutatott darab 19:30-kor kezdődik és 16 éven felülieknek ajánlott.

"A Szegedi Egyetemi Színház darabjának főszereplője a televízió, legalább is olyan értelemben, hogy alapvető cselekménye a televíziónézés. Nem arról van szó, hogy én a televíziót elítélném, hanem arról, hogy van a televíziónézésnek egy olyan átka, hogy elidegeníti egymástól az embereket. Amikor írtam a darabot, úgy képzeltem, hogy olyan a képernyő, mint a gyereknek a csörgő, hogy rázzák előtte, s akkor a gyerek nem sír. Valami mozog, és ez mindent pótol, nem kell se gondolkodni, se egymással beszélgetni, megszűnik az egymással való kontaktus. Valamiféle menekülés ez" - osztotta meg a drab kapcsán Szakonyi Károly.

Szereposztás:

Bódog: Cseszkó Mihály
Bódogné: Péterffy Andrea
Vanda, Bódogék lánya: Rédei Emese
Dönci, a fiuk: Deák Bálint
Saci, Dönci felesége: Vecsernyés Viktória
Imrus, Bódogék fia: Vucseta Kristóf
Emberfi, albérlő Bódogéknál: Hadzsy János
Szűcs úr, Bódogék szomszédja: Nyéki Tamás
…és mindenekelőtt és mindenekfelett: a Televízió

Fény és hang: Balog Arnold

Jelmez és díszlet: SZESZ

Rendezőasszisztens: Szabó Dominika

Rendező: Nyéki Tamás

Belépőjegy elővételben 2800 Ft, diák/nyugdíjas 2200 Ft, a helyszínen 3000 Ft, diák/nyugdíjas 2400 Ft.