Sajtómeghívó - Kollár Árpád: Szuperhősök a klinikán – Történetek a szegedi Gyermekintenzív Osztályról című mesekönyvének bemutatójára

2023. május 24.

A Szegedi Tudományegyetem

Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ

Gyermekgyógyászati Klinika

tisztelettel meghívja Önt

Kollár Árpád: Szuperhősök a klinikán – Történetek a szegedi Gyermekintenzív Osztályról című mesekönyvének bemutatójára.

Időpontja: 2023. május 31. (szerda) 11:00 óra

Helyszíne: SZTE SZAKK Gyermekgyógyászati Klinika könyvtára

(Szeged, Korányi fasor 14-15.)

Az eseményen részt vesz:

Dr. Bereczki Csaba egyetemi docens, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója

Kollár Árpád József Attila-díjas költő, műfordító, a mesekönyv szerzője

Dr. Gál Péter főorvos, a Gyermekintenzív Osztály vezetője

Dr. Tajti Zsanett egyetemi tanársegéd, a Kisgyerekek is lehetnek nagybetegek Alapítvány kuratóriumi elnöke, valamint

az egyik történet gyermekszereplője, Zorin, aki a mesében Milán néven szerepel

A mesekönyv országos szinten egyedülálló, innovatív alkotás. Érzékenyítő kiadványok ugyan születtek már gyerekeknek, de ennyire realisztikusan kórházi/klinikai osztályt és kollektívát még nem mutattak be. A cél az volt, hogy a kötetben olvasható történetek segítsenek eloszlatni a félelmet a zord kórházi osztályokról, bemutassák az egészségügyi dolgozókat, csökkentsék a betegségektől való rettegést, valamint a szóban forgó betegségekről is adjanak némi ismeretet gyermekeknek és szülőknek egyaránt.

A mesék bepillantást nyújtanak egy sürgő-forgó intenzív osztály nem mindennapi munkájába, ahol nagybeteg kisgyerekek gyógyulnak, és ahol minden napban benne rejlik a remény a gyógyulásra. A Maros Krisztina által gazdagon illusztrált mesekönyv három gyógyulás történetét tartalmazza, amelyekben a gyermekek nem felismerhető módon, az intenzív osztály orvosai és szakápolói azonban saját nevükkel szerepelnek.