Tóth Péter Lóránt

Képek Petőfi Sándor és Arany János barátságáról

2023. május 08.

Levelezések, versek, visszaemlékezések, legendás történetek repítik vissza a hallgatóságot a magyar irodalom legrövidebb ideig tartó, de legmélyebb barátságába 2023. május 11-én, 19:30-tól a Szegedi Pinceszínházban, ahol Tóth Péter Lóránt tanár, versvándor (Pro Cultura Hungarica-díjas) adja elő Petőfi Sándor: ARANY JÁNOSHOZ című versét.

„Tóth Péter Lóránt, aki több mint egy évtizede, mint „versvándor” látogatja a Kárpát medence magyar közösségeit, egész biztosan képes arra, hogy szellemi értelemben visszarepítse az embert 200 évvel korábbra, megmutatva azt, ami a hazai általános iskolai, majd a középiskolai magyar oktatásból hiányzott, hiányzik. Ez pedig az igazi emberközeliség, az a lelki-szellemi kapocs, amely Petőfi és Arany kevésbé ismert oldalát is megmutatja nekünk, ha kell, akkor humorral is bőven megfűszerezve, de semmiképpen nem csorbítva tiszteletünket irányukba. Ezt a nagy történelmi időkben létrejött, irodalmi gyöngyöket termő szellemi kapcsolatot, barátságot mutatta meg nekünk a kunszentmiklósi tanár úr remek, lebilincselő stílusban" - írja a tapolcamedia.hu.

A belépőjegy ára: 1000 forint.

Fotó: Kovács-Jerney Ádám