24._Szeged_IGF_6

A 24. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál programja

2023. június 05.

2023. június 8-10. között a Szegedi Tudományegyetem rektori épületének dísztermében három gitárkoncertet rendeznek a 24. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztiválon (Szeged IGF). Az eseményen június 9-10. között az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában mesterkurzusokat is tartanak.

A Szeged IGF Magyarország legrégebben működő és egyben az egyik legjelentőseb gitáreseménye, mely a gitár kiváló művészeit és színes programokat hoz el a világ minden tájáról. A rendezvény a legkülönfélébb zenei stílusokban, a klasszikus zenében, a világzenében vagy a könnyűzenében és más művészeti ágakkal való kombinációiban nyújt élményt a közönségnek.

A 24. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál programja:

2023. június 8. (csütörtök)

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalának díszterme (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

19:00 - 20:30 Fesztiválnyitó mediterrán gitárest: Stoyan Paskov (ES) és Francisco Luís (PT)

2023. június 9. (péntek)

19:00 - 20:30 Itáliai gitárest: Cristina Galietto (IT) és Davide Dipilato (IT)

2023. június 10. (szombat)

19:00 - 20:30 Fesztiválzáró gálaest: Kupiński Guitar Duo (PL) és Vladimir Dotsenko (UA)

2023. június 9-10.

Helyszín: SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola (6722 Szeged, Boldogasszony sgt. 3-5)

9:00 - 12:00, 14:00 - 18:00 Mesterkurzusok

A fesztivál ideje alatt a rendezőknek a Hági Udvarban (6720 Szeged, Kelemen László utca 3.) lesz kihelyezett állomása, regisztrációs pultja.

A Szeged IGF a fesztivál első éveitől kezdve nagy érdeklődés mellett tudott hozzájárulni a klasszikus gitár népszerűsítéséhez Magyarországon. A fesztivált Pavlovits Dávid gitárművész-zeneszerző alapította 1999-ben. Pavlovits Dávid több mint 30 országban lépett fel, olyan kultikus helyeket megjárva, mint New Yorkban a Carnegie Hall, illetve Montreal, Moszkva, Ankara, Sanghaj koncerttermei. A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának docenseként az ország egyik legnépszerűbb és legsikeresebb klasszikus gitárközösségét fogja össze. A Virtuózok komolyzenei tehetségkutató győztesei közül többen is az ő tanítványai voltak. A Szeged IGF erős szakmai háttérrel, ösztöndíj programokkal és a fesztivál keretében szervezett fellépési lehetőségekkel támogatja a fiatal sztárokat. Megalapításával a cél nemcsak egy hosszantartó tradíció megalkotása volt, hanem az is, hogy nemzetközileg elismert sztárokat hozzon a Szegeden és környezetében élő közönségnek. A fesztiválra az évek során öt kontinens, harmincegy országából hívtak meg neves művészeket.

SZTE Info