szte-szrsc

SZTE-s sikerek a Tavasz Open nemzetközi majorette versenyen

2023. április 06.

Az új ruha, az új koreográfia és a megszokott magas szintű teljesítmény arany- és ezüstminősítéseket hozott a Szegedi Tudományegyetem pompon csapatának a Hódmezővásárhelyen megrendezett nagyszabású viadalon.

Remek versenyeredményekkel tért haza az egyetem pompon csapata, az SZTE-SZRSC PomPom Girls az országos mazsorett versenyről. A hallgatókból álló csapat a Tavasz Open Majorette Fesztivál és Versenyen mérette meg magát Hódmezővásárhelyen. A nagyszabású seregszemlére 14 magyarországi és vajdasági településről (Szeged, Mórahalom, Hódmezővásárhely, Dány, Csantavér, Zenta, Ruzsa, Makó, Kelebia, Kistelek, Gyomaendrőd, Jászfényszaru, Szendrő, Mezőberény) és 18 egyesületből érkeztek a mazsorettek, így összesen 238 táncos versenyzett. A nap folyamán 122 versenyprodukciót láthatott a közönség különböző korcsoportokban és különböző diszciplínákban.

szteszrscpompom

Az SZTE-SZRSC PomPom Girls a pandémia után, tavaly áprilisban a vásárhelyi Tavasz Openen debütált először személyes jelenlétű versenyen. Innen indult a csapat valódi versenyzése, itt léptek rá az Európa-bajnokság felé vezető útra, így idén sem fért hozzá kétség, hogy indulni fog a csapat a Tavasz Open Majorette Fesztivál és Versenyen.

–Szombaton megtelt a Hódtói Sportcsarnok és a PomPom Girls új ruhában egy új koreográfiát mutatott be a zsűrinek és a közönségnek. A rövid felkészülési idő ellenére mindenki elemében volt a színpadon, aminek meg is lett az eredménye: senior master pom csapat kategóriában arany minősítést szereztek.A nagy csoportos formáción kívül mini formáció is indult a csapatból 6 fővel. A balett táncos témájú koreográfia annyira elnyerte a zsűri tetszését, hogy kiemelt arany minősítéssel jutalmazták. Hosszú kihagyás után a csapat két "öreg mazsisa" visszatért a bothoz. A csapat nagyon büszke Csizmár Adrira és Oravecz Fannira, akik senior master bot duó kategóriában ezüst minősítést kaptak. A botos koreográfiát Török Petra készítette – mondta el Dr. Uhljar Luca Éva, a csapat vezetője.

majorette

Az SZTE-SZRSC PomPom Girls eredményei:

- Senior master bot duó: ezüst minősítés

Csizmár Adrienn (BTK szlavisztika)

Oravecz Fanni (TTIK környezetmérnök)

- Senior master pom mini: kiemelt arany minősítés

Buza Alexa (JGYPK aerobik edző)

Fabó Csenge (GTK pénzügy és számvitel)

Hegyi Réka (GTK turizmus-vendéglátás)

Lelóczki Éva (BTK néprajz)

Szőke Panna (Radnóti Gimnázium)

dr. Uhljar Luca (GYTK doktori képzés)