SZTE robotika

Robotok segítik az oktatást az SZTE-n - videó

2023. április 04.

Multimédia rovatunk újabb videós tartalommal bővül. A mesterséges intelligencia térnyerése mellett a robotika is egyre gyorsabban fejlődik. A gyógypedagógus-képző intézetben már oktatórobotok segítségével készítik fel a 21. századi kihívásokra az SZTE JGYPK hallgatóit. Erről készített televíziós riportot a Novum című műsor.

A robotok már most is életünk szinte minden területén jelen vannak. Egyre ismertebb és elterjedtebb az úgynevezett oktatást segítő robotok alkalmazása is. Az átlagos, a speciális nevelési igényű és a kiemelkedő tehetségű gyerekek számára egyaránt találunk olyan modern pedagógiai eszközöket, amelyek segítségével sikeresebb lehet a tanuló, a pedagógus és végső soron a tanulás folyamata is.

A riportot Lévai Ferenc, az SZTE NKI újságírója készítette.