305923966_10158478917931577_898477523819274610_n

Táncházzal ünnepli az SZTE és az MCC Szent-Györgyi Albert születésnapját

2022. szeptember 14.

2022. szeptember 16-án, 19:00 és 22:00 óra között a Szegedi Tudományegyetem és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) táncházat szervez Szent-Györgyi Albert 129. születésnapjának évfordulója alkalmából a Dugonics téren.

A megemlékezés már szeptember 15-én kezdetét veszi. Az egyetem vezetői megkoszorúzzák Szent-Györgyi Albert szobrát, ezt követően a résztvevők egy rövid tárlatvezetésen vehetnek részt a Rektori Hivatal aulájában elhelyezett, Szent-Györgyi Albert kiállításon.

Szeptember 16-án, 12:00 órától Szent-Györgyi Albert emléksétán vehetnek részt az érdeklődők, amely a megkoszorúzott Szent-Györgyi Albert szobrától indul, valamint egy kihívásban is megmérettethetik tudásukat, értékes nyereményekért. A séta és a játék részletei IDE kattintva érhetők el.

Az SZTE és az MCC életében mindig is fontos szerepet játszott a hagyományőrzés, illetve a hagyomány-, és értékteremtés. Ennek tükrében várnak minden táncolni és mulatni vágyót a szervezők pénteken este 19:00 órától a Dugonics térre, ahol a résztvevők a Korinda zenekarnak köszönhetően megismerkedhetnek a csángó népzenével és néptánccal. A zenekar több tagja szegedi születésű. Gyökereikhez erősen kötődnek, így nagy örömmel zenélnek újra Szegeden, Szent-Györgyi Albert 129. születésnapja alkalmából.

Az est folyamán mindemellett nemcsak az MCC munkatársai, hanem diákjai is bemutatkoznak, illetve az érdeklődők minden hasznos, és lényeges információt megtudhatnak az SZTE-ről is.

SZTEinfo - Pósa Tamara

Fotó: Gór-Nagy Gábor