309650395_758989045404534_322675429718192550_n

Kortársaink - Séta a legifjabb költőink nyomában

2022. október 17.

Izgalmas irodalmi sétára invitálja az érdeklődőket Monostori András, idegenvezető az Őszi Kulturális Fesztivál keretében. A program október 18-án, 15:00-kor veszi kezdetét, az SZTE Rektori Épület előtt. A részvétel mindenki számára ingyenes.

„Az elmúlt pár évben a Szegedi Tudományegyetem hallgatói közül mind többen bukkantak fel a kortárs költészet képviselőjeként, országos elismeréseket is szerezve. Ezeknek a fiataloknak az egyetemi éveikre fókuszálva mutatjuk be életük azon meghatározó pontjait, melyek a lírájukat formálták. Az ő történeteikből és legszebb verseikből áll ez a program” – áll a fesztivál programfüzetében.

Az eseményen öt fiatal költő, Lázár Bence András, Kormányos Ákos, Gellérfi Bence, Pejin Lea és Gömöri Eszter három-három legfontosabb szegedi állomását mutatják be.

SZTEinfo - Kovács Pál

Fotó: MAI - Monostori András Idegenvezetések Hivatalos Facebook oldala