beerkezes_foto

"Csak egy kör" avagy 211 km váltóban - az SZTE JuGYu csapata az NN Ultrabalatonon

2022. május 10.

Az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskola csapata 2022. április 30-a és 2022. május 1-je között részt vett Közép-Európa legnépszerűbb futóversenyén, az NN Ultrabalatonon. Az iskola csapata 13 futóból és 7 kerékpáros kísérőből állt. A versenyen való részvételüket autós kísérők és szurkolók segítették, akik biztatásukkal erőt és lendületet adtak a futóknak.

A csapat április 30-án, szombaton Balatonfüredről indult hajnali 4:30 perckor, és az embertpróbáló 210 kilométeres, folyamatos futás és biciklizés után május 1-jén, vasárnap 1:50 perckor ért célba. A futók váltásban 21 óra 29 perc folyamatos futással és kerékpáros kísérettel kerülték körbe a Balatont.

A versenyen való részvétellel az intézmény elszánt és lelkes csapata szeretné felhívni az iskola tanulóinak figyelmét a sportszeretetre, az ökotudatosságra és a környezet védelmére. Emellett a részvétel jótékonysági célokat is szolgált, ugyanis az iskola alapítványán keresztül célzottan támogathatták a szülők a JuGYu csapatát. A gyerekek és tanáraik közös álma ugyanis egy szabadtéri tanterem létrehozása az iskola udvarán, ahol a környezettudatos oktatói-nevelői munka a szabadban, zöld környezetben folyik majd. Emellett az iskola csapata a részvétellel egyúttal példát is szeretne mutatni a tanulóknak, hogy a sporttal, az összefogással, a kitartással milyen sikerek érhetők el.

Megálmodták és meg is csinálták: pedagógusok, hallgatók, szülők együtt. Ezzel pedig elmondásuk szerint nemcsak 210 kilométert tettek meg közel 22 óra alatt futva és biciklizve a Balaton körül, hanem tettek valami mást is EGY(MÁS)(ÉRT)! És nemcsak mondják, hanem tudják is hogy: „Az iskola olyan, amilyenné teszik.”

Futók:

• Badó András, hallgató