5

Átadták a városi kitüntetéseket – az SZTE oktatói a díjazottak között

2022. május 23.

A Szeged Napja ünnepségen, 2022. május 20-án átadták a városi kitüntetéseket. A díjazottak közül többen is kötődnek a Szegedi Tudományegyetemhez. Prof. Dr. Szajbély Mihály irodalomtörténész lett Szeged díszpolgára. Pro Urbe díjat Prof. Dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológus és Duda Ernő immunológus, genetikus kapott. Szeged Emlékéremmel Szeri István közgazdászt tüntették ki.

A Szeged díszpolgára címet évről évre olyan, a városhoz kötődő személy kaphatja meg, aki a közösség érdekében tett erőfeszítéseivel jelentősen hozzájárult az anyagi vagy szellemi értékek gyarapításához, a település hírnevének növeléséhez. Szeged díszpolgárává 2022-ben Prof. Dr. Szajbély Mihályt, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar korábbi dékánját, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék alapítóját, irodalomtörténészt választotta Szeged város közgyűlése. A kitüntetést 2022. május 20-án, a Szeged Napja ünnepségen vette át.

4

Pro Urbe-díj kitüntetésben részesült Prof. Dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézet vezetője és Prof. Dr. Duda Ernő immunológus, genetikus, az SZTE emeritus professzora.

2

1

Szegedért Emlékérmet kapott Dr. Szeri István, a CSMKIK tiszteletbeli elnöke, a Tisza Volán Rt. egykori vezérigazgatója, az SZTE GTK Üzleti Tudományok Intézete Marketing-menedzsment szakcsoport egyetemi docense; illetve Szilágyi Annamária színművész, valamint – posztumusz – Deli Albin hagyományőrző.

3

A Szeged Napja ünnepségen a Szegedi Tudományegyetemet Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes képviselte.

Fotó: DM